Wybrane Realizacje

Sky Tower Run 2019, czyli Mistrzostwa Polski w biegu po schodach

Sky Tower Run to jedne z bardziej emocjonujących i niezwykłych zawodów, rozgrywanych w randze Mistrzostw Polski. Zadaniem uczestników jest pokonanie 1142 schodów i dotarcie na 49. piętro  wrocławskiego drapacza chmur, w jak najkrótszym czasie.

W 2019 roku zawodnicy biorący udział w biegu po schodach sklasyfikowani zostali w 12 kategoriach, podzielonych ze względu na płeć i wiek, a także profesję, bowiem osobną grupę sformowali ubrani w pełen rynsztunek strażacy.

6-tej edycji wydarzenia towarzyszył sportowy weekend z gwiazdami – wspólna rozgrzewka z Joanną Jabłczyńską, aktorką i miłośniczką zdrowego stylu życia oraz Natalią Rybarczyk z teamu Ewy Chodakowskiej. Przebieg rywalizacji komentowali Bożydar Iwanow – dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław. W ramach tegorocznej edycji Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach - pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym.

Agencja Open Media przygotowała kilka komunikatów prasowych na temat wydarzenia – informujący o starcie zapisów, komunikat dedykowany strażakom, zapowiadający oraz ostatni podsumowujący wydarzenie. Dzięki naszym staraniom event został wpisany do kalendarzy biegowych, prowadzonych przez tematyczne portale. Do zadań agencji należało również przygotowanie speechu otwierającego wydarzenie, zaproszeń, akredytacji i stały kontakt z organizatorami Sky Tower Run.

W efekcie naszych działań pojawiło się ponad 240 publikacji na łamach prasy (Express Ilustrowany, Gazeta Wrocławska, Gazeta Polska Codziennie Dodatek Dolnośląski), relacje w stacjach radiowych (Radio Eska, Radio Wrocław), w telewizji (TVP Wrocław) oraz na portalach internetowych (extremalny.pl, festiwalbiegowy.pl, sport.nastyku.pl). Wśród sportowców szósta edycja biegu cieszyła wyjątkową popularnością, przewyższającą wszystkie poprzednie odsłony – na starcie pojawiło się kilkuset zawodników z kraju i zagranicy. Najstarszy z nich miał 81 lat.

< powrót do poprzedniej strony