Wybrane Realizacje

Odkrywcy Smaków. Niezwykłe warsztaty z Ewą Wachowicz i Karolem Okrasą w OSSA Congress

Wspólne gotowanie pod okiem najbardziej znanych i lubianych kucharzy to oczywisty pomysł na integrację grupy, świetną zabawę, ale i – przy odrobinie kreatywności – odświeżenie wiedzy, również z tych mniej oczywistych i niekoniecznie kulinarnych obszarów. I podanie jej w zabawny i całkowicie nieoczywisty sposób.

Pomysł możliwy do zrealizowania zarówno w małej, jak i dużej grupie. W naszym projekcie brało udział aż 75 osób podzielonych na zespoły, zajmujące się odkrywaniem smaków jednego, wylosowanego przez siebie, europejskiego państwa. Smaków i „smaczków”, bowiem zajmowaliśmy się nie tylko przygotowaniem najbardziej charakterystycznych dla kuchni danego regionu potraw i deserów, ale i „smaczkami” w postaci ciekawostek architektonicznych, historycznych, językowych. Zabawa przednia i angażująca wszystkich uczestników niemałej – w tym wypadku - grupy.

Każdy z zespołów gotował lub piekł danie zaproponowane przez prowadzących, a będące wizytówką jednego z państw. Jednocześnie miał za zadanie przygotować kolaż będący podstawą opowieści o kraju, który wylosował zespół. Uczestnikom warsztatów towarzyszyła kamera, która filmowała kulinarne (i kolażowe) zmagania, a improwizowane speache okazały się nie tylko nadzwyczaj kreatywne, ale i zabawne do łez.

Podczas wieczornej kolacji, uczestnicy warsztatów mieli okazję zaprezentować swoje kolaże, snując opowieść o kraju, pod którego flagą gotowali. Zadaniem jury pod przewodnictwem Ewy Wachowicz i Karola Okrasy było wybranie zwycięskiej drużyny. Zadanie okazało się trudniejsze, niż ktokolwiek mógł przypuszczać …  :- ))

 

< powrót do poprzedniej strony