Wybrane Realizacje

Konferencja prasowa „Aby zadbać o stawy…” (Walmark)

Problemy ze stawami, mimo ogromnych postępów w diagnostyce i leczeniu, uznane zostały za  jedną z chorób cywilizacyjnych. Problem dotyka już co 5 osobę w Europie! W tej sytuacji kluczowym zadaniem staje się kształtowanie prozdrowotnych zachowań i profilaktyki. Taki też cel przyświecał konferencji prasowej przygotowanej przez Open Media na zlecenie Walmark – jednej z największych i najszybciej rozwijających się firm na rynku opieki zdrowotnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Konferencja prasowa, zorganizowana w Villa Foksal w Warszawie, była jednym z elementów szerokiej kampanii edukacyjnej prowadzonej pod hasłem: „Aby zadbać o stawy, potrzebujesz Eksperta”. Twarzą kampanii jest popularny aktor filmowy, teatralny i estradowy Jacek Borkowski, którego nie mogło zabraknąć również na konferencji. Role Eksperta pełnił profesor Jan Szczegielniak, fizjoterapeuta i nauczyciel akademicki, konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii, który dobitnie uświadomił gościom powszechność problemu, a także w niezwykle klarowny i przystępny sposób omówił przyczyny, objawy, profilaktykę i leczenie chorób stawowych. Swoimi własnymi doświadczeniami podzielił się Jacek Borkowski, praca aktora bowiem zdecydowanie nie oszczędza stawów.

Rekordowa frekwencja dziennikarzy utwierdziła nas w przekonaniu, że temat stawów interesuje wszystkich. Na konferencji gościliśmy media społeczne i lifestylowe, kobiece, seniorskie, fitnessowe, a przede wszystkim te specjalizujące się w tematyce zdrowia i urody. Każdy z uczestników otrzymał obszerne materiały prasowe, miał też okazję porozmawiać osobiście z Ekspertem, przeprowadzić wywiady i umówić się na dodatkowy kontakt, w trakcie opracowywania złożonego i niełatwego tematu.

Ogromna ilość publikacji na temat stawów, która pojawiła się w efekcie konferencji pokazała, że temat jest ważny i wymaga edukacji, a zarówno konferencja, jak i świetnie przez nas dobrany Ekspert, przynajmniej w części wypełniły edukacyjną lukę.

< powrót do poprzedniej strony