Wybrane Realizacje

Hauck i iCoo – nowe marki dziecięce na polskim rynku

Grupa hauck to wiodący producent wózków i akcesoriów dziecięcych na świecie. Firma powstała w 1927 r. i od początku istnienia za priorytet stawia sobie bezpieczeństwo i wygodę najmłodszych. W szerokim portfolio produktowym Grupy hauck znajdują się wózki dziecięce, nosidełka, chodziki, łóżeczka, foteliki samochodowe i akcesoria. W 1989 roku Grupa hauck podpisała umowę licencyjna z marką Disney. Od 2002 roku z powodzeniem produkuje stylowe wózki i akcesoria dziecięce na licencji ESPRIT.

Marka iCoo powstała w 2002 roku i jest częścią Grupy hauck. ICoo to odpowiedź na indywidualne zapotrzebowania najbardziej wymagających rodziców. Ekskluzywną linię produktów marki iCoo wyróżnia zastosowanie wysoce zaawansowanych technicznie rozwiązań oraz nowoczesne wzornictwo. Jakość i nowoczesność produktów marki iCoo przekonała do siebie m.in. takie gwiazdy showbiznesu jak Claudia Schiffer czy Heidi Klum.

Zadaniem agencji było wprowadzenie marek na polski rynek i opracowanie strategii marketingowej. Działania public relations targetowane były do mediów kobiecych oraz parentingowych (prasa, portale). Powstało kilkanaście materiałów o nowych produktach i tekstów poradnikowych. Produkty brały udział w licznych testach zarówno na łamach prasy kolorowej, jak i w Internecie. Były też nagrodami w konkursach przeprowadzonych na łamach kolorowych magazynów.

Oprócz działań public relations agencja zajęła się również zakupem mediów.  W ciągu 9 miesięcznej kampanii uzyskaliśmy 211 bezpłatnych publikacji, z czego 64 w prasie i 147 w Internecie o ekwiwalencie reklamowym ponad 800 tys. zł.

< powrót do poprzedniej strony