Biuro Prasowe

Zrób hałas! Muzyczny pojedynek na scenie w galerii

Już w najbliższą środę, 17 maja, o godzinie 16:00, Teatr Śląski po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla  utalentowanych gości. Na podstawie zgłoszeń, nadesłanych do konkursu „Zrób hałas!”, wybrane zostało grono finalistów. Zaprezentują oni swoją twórczość na żywo, na Scenie w Galerii Katowickiej. Jury pod przewodnictwem znanego rapera Miuosha  wyłoni zwycięzcę, który będzie miał możliwość występu na Dużej Scenie Teatru Śląskiego! 

Po sukcesie ostatniego projektu TU I TERAZ!, podczas którego Sceną w Galerii zawładnęły  grupy i zespoły teatralne z całej Polski, przyszła pora na część muzyczną. Aby zgłosić się do muzycznego pojedynku, chętne osoby musiały przesłać trzy nagrania wykonywanych przez siebie  utworów. Spośród ponad 40 zgłoszeń wybranych zostało 11:

To właśnie te osoby będą miały okazję zaprezentować się przed jury konkursowym. Obradować ono będzie w składzie: Bartłomiej Błaszczyński - aktor Teatru Śląskiego i perkusista, Maciej Lipina - wokalista zespołu Ścigani oraz odtwórca roli R. Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" oraz Robert Talarczyk - dyrektor Teatru Śląskiego. Przewodniczącym jury został – Miuosh, a właściwie Miłosz Paweł Borycki – polski raper i producent muzyczny, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął współtworząc katowicki zespół hip-hopowy - Projektor.

Wyłoniony przez ekspertów zwycięzca będzie miał szansę zaprezentowania swojej twórczości na Dużej Scenie Teatru Śląskiego, mieszczącej ponad 400 widzów!

Wydarzenie ma miejsce na Scenie w Galerii, znajdującej się w przestrzeni Galerii Katowickiej na poddaszu, poziom +2. Zapraszamy do kibicowania – wstęp jest bezpłatny!

< powrót do poprzedniej strony