Biuro Prasowe

Traficar rozpoczyna współpracę z IKEA Kraków

Od 25 kwietnia zakupy zrobione w IKEA Kraków można zawieźć do domu Traficarem. Z okazji rozpoczęcia współpracy firmy przygotowały ciekawą akcję dla mieszkańców Krakowa. W tym dniu we wszystkich 100 samochodach Traficar ukryto zestawy od IKEA, zachęcające do wspólnego spędzania czasu podczas zbliżającej się majówki.

Dziś na parkingu IKEA Kraków, w bezpośrednim sąsiedztwie wyjścia, uruchomione zostały specjalnie oznakowane stanowiska Traficar. Jak zapewniają przedstawiciele sklepu, w razie potrzeby wypożyczony samochód będzie można zostawić też na dowolnym miejscu parkingowym przeznaczonym dla klientów.

100 zestawów produktów IKEA w samochodach Traficara

Z okazji rozpoczęcia współpracy Traficar i IKEA Kraków przygotowały akcję promującą ideę współdzielenia pojazdu i spędzania czasu razem. 25 kwietnia we wszystkich 100 samochodach Traficara ukryte zostały zestawy produktów od IKEA, zachęcających do wspólnego spędzania czasu podczas zbliżającej się majówki. Otrzymają je wszyscy Ci, którzy w dniu 25 kwietnia jako pierwsi skorzystają z każdego z samochodów. Dodatkowo osoby, które opublikują w mediach społecznościowych zdjęcie otrzymanych produktów, towarzyszących im podczas wiosennego wyjazdu, mogą wygrać bony podarunkowe do IKEA.

Biznes w trosce o środowisko

Zarówno IKEA, jak i Traficar dużą wagę przywiązują do troski o środowisko, a w tym aspekcie carsharing stanowi idealne pole do współpracy. Statystyki z rynku niemieckiego wskazują, że jeden współdzielony pojazd zastępuje nawet 19 samochodów prywatnych, co ma ogromne znaczenie w mieście takim jak Kraków, od lat zmagającym się z wyzwaniami zanieczyszczonego powietrza, nieustannych korków oraz braku wolnych miejsc parkingowych. Warto dodać, że wszystkie samochody we flocie Traficara spełniają restrykcyjną normę EURO 6 -  europejski standard w zakresie emisji spalin.

- Zawsze staramy się mieć pozytywny wpływ na ludzi i środowisko, dlatego idea współdzielenia samochodu jest nam bardzo bliska. Od lat zachęcamy klientów do korzystania ze zrównoważonych środków transportu. Sami też, pakując nasze produkty w płaskie i ergonomiczne paczki, dążymy do maksymalnego ograniczenia liczby ładunków oraz transportów, a tym samym zmniejszenia emisji spalin. Dzięki współpracy z Traficar chcemy zapewnić większy komfort robienia zakupów klientom przyjeżdżającym do nas komunikacją miejską i pokazać, że czasem warto zostawić samochód w garażu - mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

- Nasze kilkumiesięczne doświadczenie pokazuje, że coraz więcej osób przekonuje się, jak wygodne może być posiadanie samochodu tylko wtedy, kiedy jest on rzeczywiście potrzebny. Dzięki wygodzie, niskiemu kosztowi i dostępności naszej usługi w ciągu zaledwie kilku miesięcy zbudowaliśmy zaangażowaną społeczność. Wychodząc naprzeciw jej potrzebom zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej obecności
o kolejne miejsca w mieście. Ponieważ zakupy w IKEA stanowią idealny przykład okazji, w której potrzebny jest samochód, nie mogło zabraknąć tutaj Traficara. IKEA to dla nas również idealny partner z uwagi na wysoką świadomość w zakresie ekonomii współdzielenia 
– dodaje Piotr Groński, prezes spółki Traficar.

< powrót do poprzedniej strony