Biuro Prasowe

Sfera Super Bohatera, czyli spotkania z krakowskimi organizacjami non-profit

Od kilku miesięcy w Galerii Bronowice w Krakowie funkcjonuje pilotażowy program - Sfera Super Bohatera, czyli specjalnie wydzielona przestrzeń na parterze centrum handlowego, dostępna dla organizacji pożytku publicznego. Innowacyjny projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, kolejne fundacje prezentują tu swoje programy. Głównym celem jest popularyzowanie działań społecznie użytecznych, edukacyjnych, naukowych oraz promujących ochronę zwierząt i przyrody.

Sfera Super Bohatera daje możliwość bezpłatnego zaprezentowania się różnym organizacjom pozarządowym w ogólnodostępnej przestrzeni Galerii Bronowice. Przy specjalnie przygotowanym stanowisku stowarzyszenia oraz fundacje zyskują sposobność dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Jest to również okazja na pozyskanie wolontariuszy, którzy wspomogą fundację w jej działaniach. Podczas prezentacji istnieje możliwość przeprowadzenia kwesty na cele związane z  funkcjonowaniem organizacji.

Z kolei, dla odwiedzających Galerię Bronowice, jest to doskonała szansa na zapoznanie się z profilem działalności i specyfiką danej organizacji. Sfera Super Bohatera to również atrakcyjna propozycja dla rodziców, aby w wartościowy sposób spędzić czas z dzieckiem. Organizacje non-profit przygotowują specjalne gry i zabawy edukacyjne dla namłodszych.

- Sukcesywnie rośnie zainteresowanie naszym nowatorskim projektem, wdrażanym w ramach polityki zrównoważonego rozwoju – mówi Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice - Do tej pory z możliwości spotkania się z krakowianami w Sferze Super Bohatera skorzystały m.in. Fundacja Wspólnota Nadziei, Fundacja „Dom” Dbamy o Młodych, Caritas

Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja „Horyzont Zdarzeń” Akademia Aktywności i Rozwoju oraz kilka innych. Zachęcamy kolejne organizacje pożytku publicznego do bezpłatnego korzystania z nowoczesnej przestrzeni w naszym Centrum dodaje.

Sfera Super Bohatera to jeden z wielu projektów społecznych realizowanych w Galerii Bronowice. Centrum handlowe, kierując się w swoich działaniach hasłem: „Miejsce na Twój Czas”, oprócz wielu miejsc zakupowych oferuje swoim klientom również inne formy spędzania wolnego czasu. Chętnie włącza się również w działania charytatywne czy prozdrowotne, mające na celu aktywizację społeczności lokalnej. W Galerii Bronowice organizowane były takie akcje społeczne jak: kampania Movember, Na niebiesko dla autyzmu, Dzień Kolibra i wiele innych.

Regulamin oraz Kartę Zgłoszenia można znaleźć na http://galeriabronowice.pl/galeria/sfera-super-bohatera

< powrót do poprzedniej strony