Biuro Prasowe

Rozlicz PIT w Tarasach Zamkowych

Zostało już niewiele czasu, aby złożyć zeznanie podatkowe – termin upływa 2 maja. Sporo osób, zrażonych zawiłością formularza, odkłada rozliczenia na ostatnią chwilę. Właśnie z myślą o nich, w dniach 24 i 25 marca, Tarasy Zamkowe przygotowały spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego, którzy pomogą sprawnie wypełnić deklarację podatkową za rok 2016.

Osoby, które przy rozliczeniu deklaracji podatkowych zechcą skorzystać z pomocy fachowców z Urzędu Skarbowego, będą mogły zrobić to w dniach 24 – 25 marca w Tarasach Zamkowych. Na parterze centrum (w okolicy salonu Zara), w godzinach 12.00 – 20.00,  staną trzy specjalnie na tę okazję przygotowane stanowiska, przy których będzie można uzyskać poradę. Urzędnicy pomogą wypełnić i przesłać elektronicznie zeznanie podatkowe, udzielą informacji o doborze odpowiedniego formularza oraz wyjaśnią zasady odliczania ulg podatkowych. Cala akcja jest bezpłatna, nie są też prowadzone wcześniejsze zapisy.

Aby wspólnie z pracownikami Urzędu Skarbowego wypełnić PIT, wystarczy przynieść z sobą niezbędne dokumenty – informacje o przychodach, kosztach ich uzyskania, potrąconych zaliczkach i odliczonych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jeżeli pracujemy na etacie, wszystkie te informacje znajdują się na wystawianym przez pracodawcę formularzu PIT-11. Jeśli korzystamy z ulg podatkowych, należy też wcześniej przygotować rachunki, dokumenty i inne dane, konieczne do rozliczeń. Formularz PIT zostanie wysłany przez Internet, co pozwoli uniknąć długiego stania w kolejkach w Urzędzie Skarbowym czy na poczcie oraz ryzyka związanego z błędnym wpisaniem danych.

Pamiętajmy tylko, że - aby  przesłać  uzupełniony wniosek przez Internet - musimy znać wysokość przychodu za rok poprzedni. Deklarację PIT należy złożyć do 2 maja 2017. Nie warto więc zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

< powrót do poprzedniej strony