Biuro Prasowe

Pokochaj Zwierzaka – akcja adopcyjna

22 kwietnia w Tarasach Zamkowych należeć będzie do zwierząt i ludzi o wielkim sercu. Wszystko za sprawą akcji adopcyjnej „Pokochaj Zwierzaka”. Czworonogi, a także zwierzęta egzotyczne, będą tego dnia szukać nowych właścicieli – takich już do końca życia. Wydarzeniu towarzyszyć będą też atrakcje i warsztaty dla najmłodszych, jak również porady profesjonalistów.

Akcja Pokochaj Zwierzaka w Tarasach Zamkowych to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lubelskie organizacje pro-zwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych, czekających na nowych właścicieli. Będą psy, koty, króliki, szczurki, fretki, a także egotyczne zwierzęta, znajdujące się pod opieką Fundacji Epicrates. W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych.

Celem akcji, organizowanej w Tarasach Zamkowych we współpracy z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych, bądź też  okrutnie potraktowanych przez człowieka, zwierząt.

- Prezentowani przez nas podopieczni to zwierzęta porzucone, bezdomne lub odebrane właścicielom na skutek niehumanitarnego traktowania. Żywimy ogromną nadzieję, że dzięki wydarzeniu uda nam się znaleźć dla tych okrutnie potraktowanych przez los zwierzaków domy, które otoczą je opieką i miłością. To właśnie dzięki nim zwierzęta nauczą się na nowo zaufać człowiekowi, czerpać radość z życia oraz odzyskać siły. Dla przedstawicieli organizacji pro-zwierzęcych nie ma nic wspanialszego nad widok powracających do zdrowia, radosnych podopiecznych, w towarzystwie swoich szczęśliwych, nowych opiekunów – mówi Marta Włosek, prezes Fundacji EX LEGE.

Swoją obecność na wydarzeniu w potwierdziły m.in. lubelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Stowarzyszenie Pomocy Królikom. Na miejscu pojawią się także podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Lublina oraz Krzesimowa. Wszystkich zainteresowanych mniejszymi pupilami z pewnością zaciekawi stoisko lubelskiego Szczurogrodu.

Podczas trwania akcji będzie istniała również możliwość skorzystania z porad lekarza weterynarii. Odpowie on na pytania dotyczące zdrowia naszych pupili -  utrzymania, profilaktyki, leczenia oraz żywienia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych - w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buziek, modelowanie balonów, a także plastyczny konkurs i warsztaty z robotyki – wszystko oczywiście o tematyce pro-zwierzęcej.

- Adoptując psa czy inne zwierzę  dajemy mu szansę na nowe życie. Pokazujemy, że człowiekowi można zaufać, zyskując tym samym prawdziwego, oddanego przyjaciela. Cieszę się, że nasze centrum handlowe może włączyć się w taką akcję pokazując, że nie jesteśmy obojętni na los zwierząt. Chcemy być blisko naszych klientów, oferując im nie tylko komfortową przestrzeń zakupów, ale także zapraszając do miejsca, gdzie podejmowane są lokalnie ważne tematy. Mam nadzieję, że dzięki akcji „Pokochaj Zwierzaka” wielu podopiecznych lubelskich fundacji znajdzie nowy dom – mówi Tomasz Gizicki, dyrektor Tarasów Zamkowych.

Akcja odbędzie się w godzinach 10.00 – 18.00.

< powrót do poprzedniej strony