Biuro Prasowe

Podkręć temperaturę! Limitowana kolekcja IKEA JASSA

Nowa seria JASSA to eklektyczna mieszanka mebli, tekstyliów i akcesoriów, inspirowana rękodziełem i wzornictwem z rejonu Azji Południowo-Wschodniej. Kolekcja trafi do IKEA Kraków już na początku marca.

Pięciu projektantów z różnych stron świata, naturalne materiały i pasja do tworzenia przedmiotów nietypowych – tak brzmi recepta na powstanie kolekcji, która wprowadza do wnętrza odprężającą atmosferę lata.

- Seria IKEA JASSA charakteryzuje się bogactwem wzorów i kolorów. Warto podkreślić, że została stworzona w oparciu o naturalne surowce, dlatego każdy z produktów jest jedyny w swoim rodzaju – mówi Maria Matyszczak, Kierownik Działu Wystawiennictwa i Komunikacji Wizualnej IKEA Kraków. - Elementy kolekcji można łączyć z dotychczasowymi elementami wystroju lub wykorzystać do aranżacji pomieszczenia od podstaw – dodaje Matyszczak.

Na kolekcję składają się fotele, krzesła, leżaki, lampy, kosze, parawany czy stoliki kawowe wykonane z rattanu, bambusa oraz hiacyntu wodnego. Zastosowanie naturalnych materiałów zainspirowało projektantów do wykorzystania nieinwazyjnych metod pracy i zwrócenia się w kierunku wieloletniej tradycji rzemieślniczej. W tym przypadku wyginanie, wyplatanie i łączenie zdecydowanie wyparło przycinanie, klejenie i skręcanie. Dzięki temu, serię charakteryzują niepowtarzalne kształty oraz krzywizny, które mimo oczywistego podobieństwa, nadają każdemu elementowi unikalny charakter.

Uzupełnienie kolekcji stanowią niezwykle barwne i wzorzyste tkaniny, wykorzystane w produkcji poszewek oraz poduszek, które mogą także spełniać funkcję siedzisk. Inspiracją do ich powstania były indonezyjskie techniki batik i ikat, bazujące na łączeniu pozornie niepasujących do siebie kolorów. Zestawienia żółtego i różowego oraz niebieskiego i zielonego są zaskakujące, jednak w efekcie końcowym dobrze się komponują, nadając wnętrzu lekkości oraz wakacyjnej swobody.

< powrót do poprzedniej strony