Biuro Prasowe

„Po co nam pieniądze?” - warsztaty ekonomiczne dla dzieci w Galerii Bronowice

Przygotowanie dzieci do podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych, przybliżenie zagadnień związanych ze światem pieniędzy: oszczędzaniem, pożyczaniem i wydawaniem, a także kształtowanie wśród najmłodszych przedsiębiorczości – wszystkie te tematy poruszone zostaną podczas innowacyjnych spotkań w Galerii Bronowice. Zajęcia „Po co nam pieniądze?”, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 11 lutego, zapoczątkują cykl bezpłatnych warsztatów z ekonomii i finansów.

Warsztaty ekonomiczne, organizowane w Galerii Bronowice przez Fundację Ekomini w ramach programu Smart Start, to cykl zajęć dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, który w interesujący sposób wprowadza maluchy w tajemniczy świat ekonomii i finansów. Każde ze spotkań składa się z części teoretycznej i plastycznej. Podczas warsztatów, dzięki zabawie i działaniom twórczym, animatorzy wyjaśniają uczestnikom pojęcia ekonomiczne i kształtują zachowania proekologiczne. Na zajęciach główny nacisk kładziony jest na rozwijanie wyobraźni i obserwację otaczającego świata.

Na pierwszych warsztatach z zakresu ekonomii i finansów dzieci dowiedzą się, czym płacono, zanim wymyślono monety i banknoty. Będą też miały okazję poznać znaczenie słów awers i rewers, nominał czy waluta. Dowiedzą się również, co musi znaleźć się na banknocie. Zajęcia zakończy część plastyczna, podczas której wszyscy uczestnicy, wykorzystując materiały recyklingowe, zaprojektują i wykonają swoje własne pieniądze.

Bezpłatne warsztaty ekonomiczne odbędą się 11 lutego, w godz. 12.00 – 13.00, w Kąciku Filmowym na I piętrze Galerii. Będą to pierwsze zajęcia, które zapoczątkują cykl innowacyjnych spotkań w Galerii Bronowice. Kolejne odbędą się 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja.

 - Nie ma lepszego miejsca niż galeria handlowa do przeprowadzenia edukacyjnych warsztatów ekonomicznych i nauczenia naszych pociech wartości pieniądza. Przygotowanie dzieci do świadomego podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych w dużej mierze spoczywa na nas – dorosłych. Pokus w centrum handlowym jest bardzo dużo i tylko od nas zależy, jak przygotujemy najmłodszych do rozsądnego wydawania zaoszczędzonych pieniędzy. Bezpłatne zajęcia z ekonomii i finansów są więc idealną propozycją przed wybraniem się na zakupy z dziećmi – mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.

Wszystkie atrakcje w Galerii Bronowice są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc! Serdecznie zapraszamy!

 

< powrót do poprzedniej strony