Biuro Prasowe

„Oszczędzanie i zasoby Ziemi” – warsztaty ekonomiczne dla dzieci

Ekologia i różne sposoby oszczędzania zasobów Ziemi, segregacja odpadów, a także recykling  – wszystkie te tematy poruszone zostaną już w najbliższą sobotę, 11 marca, podczas kolejnych warsztatów ekonomicznych dla dzieci w Galerii Bronowice. Całość uświetnią kreatywne zajęcia plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonają przedmioty z materiałów pochodzących z recyklingu.

Warsztaty ekonomiczne, organizowane w Galerii Bronowice przez Fundację Ekomini w ramach programu Smart Start, to cykl zajęć dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, który w interesujący sposób wprowadza maluchy w tajemniczy świat ekonomii i finansów. Każde ze spotkań składa się z części teoretycznej i plastycznej. Podczas warsztatów, dzięki zabawie i działaniom twórczym, animatorzy wyjaśniają uczestnikom pojęcia ekonomiczne i kształtują zachowania proekologiczne. Na zajęciach główny nacisk kładziony jest na rozwijanie wyobraźni i obserwację otaczającego świata.

Na najbliższych warsztatach z zakresu ekonomii i finansów organizatorzy wytłumaczą dzieciom, dlaczego segregacja odpadów to dobry sposób na oszczędzanie naturalnych zasobów Ziemi i pieniędzy. Ponadto najmłodsi dowiedzą się, co to jest recykling. Zajęcia zakończy część plastyczna, podczas której wszyscy uczestnicy wykonają przedmioty z materiałów pochodzących z recyklingu np. osłonkę na rośliny, stojak na biżuterię czy pojemniczek na kredki, długopisy i spinacze biurowe. Będą mogły one posłużyć jako element dekoracji domu.

Bezpłatne warsztaty ekonomiczne odbędą się 11 marca, w godz. 12.00 – 13.00, w Kąciku Filmowym na I piętrze Galerii. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkie dzieci na kolejne spotkania: 8 kwietnia i 13 maja.

< powrót do poprzedniej strony