Biuro Prasowe

Oddaj krew – Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca Galeria Katowicka wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach  organizują obchody Światowego Dnia Krwiodawcy. Na Placu Szewczyka zaparkuje specjalistyczny „krwiobus”, czekający na każdego, kto zechce tego dnia oddać krew. Dla uczestników przygotowano również książki, punkty odbioru kart EKUZ oraz punkty informacyjne NFZ, a także  liczne niespodzianki.

Co roku, 14 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. Wydarzenie ma na celu pokazanie, jak ważny jest dostęp do bezpiecznej ilości krwi i preparatów krwiopochodnych. Temat ten jest szczególnie istotny teraz, w okresie wakacyjnym. Tegoroczne obchody koncentrują się na kilku priorytetowych kwestiach: szybkiego reagowania na wzrost zapotrzebowania na krew w sytuacjach nagłych, zachęcenia do oddawania krwi w ogóle – w tym regularnego, wspierającego służby ratunkowe.

Na Placu Szewczyka przy Galerii Katowickiej, 14.06 w godzinach 10:00 – 17:00, organizowana jest  specjalna akcja z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. Będzie można podarować swoją „kropelkę” w specjalnym ambulansie, a wolontariusze odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące tego procesu. Ci, którzy zdecydują się oddać krew podczas akcji, otrzymają niespodziankę przygotowaną przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz od sponsorów. Na stoisku NFZ będzie też można odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dowiedzieć się o badaniach profilaktycznych, pobrać login i hasło do Zintegrowanego Profilu Pacjenta. W ramach kontynuacji akcji „Środa z Książką” będzie też można podarować książce drugie życie, w zamian zabierając inne, wybrane tytuły, do domu.

- Galeria Katowicka to nie tylko miejsce zakupów i spotkań - chętnie włączamy się również w takie akcje, jak Światowy Dzień Krwiodawcy. To także dobra okazja na zachęcenie lokalnej społeczności do oddawania krwi – temat szczególnie ważny, dotyczący, mniej lub bardziej, każdej rodziny. Razem z Centrum Krwiodawstwa z Katowic gorąco zachęcamy do przyjścia i aktywnego uczestnictwa – komentuje Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

< powrót do poprzedniej strony