Biuro Prasowe

Malowanie kubków oraz degustacja kawy w IKEA Kraków

W najbliższy weekend, 21–22 stycznia, IKEA Kraków zaprasza najmłodszych na bezpłatne warsztaty malowania kubków. Dorośli w tym czasie mogą udać się na degustację organicznej kawy.

Podczas warsztatów w IKEA Kraków dzieci, pod opieką animatorek, pomalują białe kubki. Użyją do tego specjalnych farb do ceramiki. Zajęcia odbędą się we wnętrzu kuchennym na pierwszym piętrze sklepu w godz. 11:00–19:00. Są bezpłatne, a dzieci mogą dołączyć do nich w każdej chwili. Po zakończeniu malowania będzie można kupić własnoręcznie ozdobiony kubek i na przykład podarować go babci lub dziadkowi. W trakcie trwania warsztatów dorośli będą mogli spróbować różnych smaków organicznej kawy PÅTÅR, 100% arabica. To nowość w asortymencie IKEA, a jej nazwa w języku szwedzki oznacza po prostu „dolewka kawy”. Bezpłatna kawa będzie serwowana nie tylko weekend, ale do środy, 25 stycznia, włącznie. Ponadto w dniach 18 – 25 stycznia członkowie klubu IKEA FAMILY wszystkie kawy kupią z 15% rabatem, a do 24 stycznia taka sama oferta obowiązuje na kubki i filiżanki.

Wszystkie kawy serwowane i sprzedawane w IKEA posiadają certyfikat UTZ, niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej rolników oraz firmy zaangażowane w odpowiedzialną uprawę i dostawy tych produktów. W praktyce oznacza to, że pochodzą one ze zrównoważonych upraw i zostały wyprodukowane z szacunkiem dla ludzi i środowiska. Posiadają również certyfikat żywności ekologicznej, co daje gwarancję, że składniki użyte do ich produkcji uprawiane są według ściśle określonych zasad zrównoważonego rolnictwa, z dala od terenów przemysłowych, bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych oraz stosowania genetycznie zmodyfikowanych organizmów (GMO).

< powrót do poprzedniej strony