Biuro Prasowe

Kreatywny weekend w Galerii Bronowice

Najbliższy weekend w Galerii Bronowice upłynie pod znakiem dobrej zabawy. W sobotę dzieci i dorośli, pod czujnym okiem studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, przeniosą się w twórczy świat zdobienia ubioru. W niedzielę natomiast, w ramach Podróży z Teatrzykiem, najmłodsi obejrzą przedstawienie teatralne pt. „Naszyjnik Królowej Zimy”.


W sobotnie popołudnie Akademia w Bronowicach zamieni się w pracownię projektowania i zdobienia ubioru. Podczas dwugodzinnych warsztatów z Akademią Sztuk Pięknych, uczestnicy choć przez chwilę będą mogli stać się profesjonalnymi projektantami i własnoręcznie ozdobić różnorodnymi technikami koszulki oraz bawełniane torby. Zdobienia wykonywane będą za pomocą farb akrylowych, naszywania na koszulki i torby guzików, a także wprowadzania sznurków i tasiemek. Dodatkowo organizatorzy przygotują dla projektantów brokaty, które na t-shirtach wyglądają bardzo efektownie. Uczestnicy mogą przynieść własne ubrania, które będą chcieli ozdobić.

Warsztaty pt. „Przygoda z tkaniną” odbędą się 25 lutego w godz. 16:00 - 18:00 w Akademii w Bronowicach na 1 piętrze Galerii.

To nie koniec weekendowych atrakcji!

W niedzielę, w ramach „Podróży z Teatrzykiem”, dzieci obejrzą przedstawienie teatralne pt. „Naszyjnik Królowej Zimy”. Bajka opowiada o balu u Królowej Zimy, podczas którego w tajemniczy sposób znika jej naszyjnik… Dzieci wraz z Sherlockiem Holmesem spróbują rozwiązać zagadkę i wskazać sprawcę.

Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, dwukrotnie – o godz. 14.00 oraz 18.00 w strefie relaksu na parterze Galerii. Potrwa około 60 min.

Pomiędzy spektaklami na najmłodszych czekać będą warsztaty pt. „Mały Chińczyk”, które przybliżą uczestnikom kulturę Dalekiego Wschodu. W programie m.in.: wykonywanie latawców i kilkumetrowego smoka z recyklingu i kartonów, nauka języka chińskiego oraz posługiwania się pałeczkami, dekoracja chińskich lampionów, a także uroczysta parada przez centrum handlowe.

Wszystkie atrakcje w Galerii Bronowice są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy!

< powrót do poprzedniej strony