Biuro Prasowe

Koleżeńskie Korepetycje w Tarasach Zamkowych

Matura już niedługo, a przed zdającymi ostatnie gorączkowe przygotowania. Pomogą w nich studenci lubelskich uczelni podczas bezpłatnych „Koleżeńskich Korepetycji”, które potrwają do 7 kwietnia. Odbywać się one będą w Tarasach Zamkowych w godzinach 16.00 – 18.00. To dla uczniów okazja, by nie tylko powtórzyć najtrudniejsze zagadnienia, ale także dopytać o studia w Lublinie.

 „Koleżeńskie Korepetycje” udzielane będą z trzech przedmiotów: matematyki, języka angielskiego i niemieckiego, wszystkie na poziomie podstawowym. Każdy z przedmiotów będzie miał dedykowane sobie dni: w poniedziałki i czwartki (27, 30.03 oraz 3 i 6.04) język angielski, we wtorki i środy (28-29.03 oraz 4-5.04) matematyka, a w piątki (31.03 oraz 07.04) – język niemiecki.

Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w Tarasach Zamkowych, w strefie Co-working na pierwszym piętrze w godzinach 16.00 – 18.00. Uczniowie podzieleni zostaną na mniejsze, kilkuosobowe grupy, z każdą z nich pracować będą studenci – eksperci z danego przedmiotu. Zostaną też przygotowane przykładowe testy i zagadnienia (z poprzednich lat), maturzyści będą również mogli dopytać o swoje indywidualne „pięty achillesowe”.

Z „Koleżeńskich Korepetycji” skorzystać mogą ci wszyscy, którzy – przygotowując się do matury – chcieliby jeszcze powtórzyć materiał lub też jakieś zagadnienia wydają się im wyjątkowo trudne. Projekt jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin, realizowaną już po raz kolejny we współpracy z centrum handlowo - rozrywkowym Tarasy Zamkowe.

- “Koleżeńskie Korepetycje” to druga edycja projektu, dzięki któremu lubelscy maturzyści mają okazję nie tylko do zweryfikowania i powtórzenia wiedzy przed ważnym egzaminem, ale także poznania i rozmowy ze swoimi starszymi kolegami. Zależy nam, by w trakcie tych spotkań przekazać informację, że warto zostać w Lublinie i wybrać swoje studia właśnie tutaj – mówi Maciej Zaporowski, kierownik referatu ds. współpracy ze środowiskiem naukowym w Urzędzie Miasta Lublin.

< powrót do poprzedniej strony