Biuro Prasowe

KATOWICE FASHION WEEK

Projektanci Maciej Zień, Kamil Sobczyk, duet Paprocki & Brzozowski, Miss Polonia 2016 Izabella Krzan - to tylko niektórzy goście specjalni wiosennej edycji Katowice Fashion Week - największego modowo-zakupowego wydarzenia na Śląsku. Odbędzie się ono już w najbliższy weekend, 13 – 14 maja, w Galerii Katowickiej. Prowadzącymi będą znani z telewizji Olivier Janiak oraz jego żona Karolina Malinowska.

Dwudniowe święto mody i trendów w Galerii Katowickiej to kilkanaście pokazów, przygotowanych przez najlepszych stylistów i projektantów, strefy metamorfoz, szkoła makijażu prowadzona przez topowego makijażystę Estee Lauder – Pawła Borkowskiego, castingi, konkursy dla publiczności oraz promocje w blisko 100 sklepach, sięgające -70%. Pod okiem profesjonalnych trenerów poruszone zostaną również tematy związane z modą na sport – przygotowanie do sezonu rowerowego, dbanie o sylwetkę i bycie „fit”.

Podczas obecnej edycji Katowice Fashion Week odbędzie się także casting do Miss Polonia 2017, jednego z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 80-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. W jury zasiądzie m.in. obecna Miss – Izabella Krzan oraz duet projektantów Paprocki i Brzozowski. Zapisy na casting prowadzone są w Galerii Katowickiej w dniach 8 – 14 maja; punkt zapisów do piątku znajduje się na poziomie +2, a w sobotę i niedzielę – nieopodal sceny głównej, na parterze centrum handlowego. Finał zmagań castingowych odbędzie się w niedzielę, 14 maja, o godz. 19.00.

W specjalnie zaaranżowanym kąciku gwiazd, w sobotę 13 maja, można będzie porozmawiać z Maciejem Zieniem, Marcinem Paprockim, Mariuszem Brzozowskim oraz Izabellą Krzan, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zdobyć autografy.

W trakcie dwudniowych pokazów można będzie również zobaczyć, jakie kierunki obowiązują w modzie, co dobrać do swojej sylwetki, temperamentu i stylu. Katowice Fashion Week to nie tylko prezentacja najnowszych trendów, ale też – poprzez współpracę z projektantami i ekspertami – inspiracja dla klientów Centrum, edukowanie ich i zachęcanie do eksperymentowania z własnym stylem. Najnowsze kolekcje pochodzić będą od marek obecnych w Galerii Katowickiej, a o jakość pokazów zadbają profesjonalni styliści. Kreacje, zaprezentowane na wybiegu, można będzie kupić w salonach Galerii – najemcy przygotowali promocje aż do -70%.

Każdy chętny będzie też mógł skorzystać z metamorfoz – stanowiska staną tuż przy scenie głównej, a osoby, które zdecydują się na nowy, wiosenny look, będą mogły pokazać się w trakcie specjalnych prezentacji. Zdjęcia pojawią się na FB - głosami internautów zostanie wybrana najlepsza metamorfoza damska i męska, a zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe o wartości 500 zł. Na zakończenie każdego dnia wydarzenia będą miały pokazy kolekcji topowych projektantów: w sobotę Macieja Zienia, w niedzielę – duetu Paprocki & Brzozowski. W niedzielę na wybiegu pojawią się też modele w kreacjach Kamila Sobczyka, którego wyróżnikiem są nietypowe detale.

Organizatorzy Katowice Fashion Week nie zapomnieli także o najmłodszych miłośnikach mody, dla których przygotowano wiele atrakcji: od konkursów, pokazów poświęconym stylizacjom dziecięcym, aż po możliwość pojawienia się na modowym wybiegu. W sobotę, pod okiem Miss Polonia 2016, Izabelli Krzan, odbędą się castingi dla najmłodszych – jury wyłoni dzieci, które wezmą udział w niedzielnych pokazach mody dziecięcej.

- Czwarta edycja Katowice Fashion Week, największego wydarzenia modowo-shoppingowego na Śląsku, to wydarzenie kierowane do każdego, kto szuka swojego własnego, unikalnego stylu, kto ma odwagę poeksperymentować z modą, lub – po prostu – chciałby zainspirować się nowinkami ze świata fashion. To oczywiście też najlepsze miejsce i czas na duże zakupy, bo promocje są naprawę znaczące - mówi Joanna Bagińska, dyrektor Galerii Katowickiej. - To także ciekawi goście, mnóstwo wydarzeń towarzyszących i atrakcyjne oferty, przygotowane przez naszych najemców – dodaje.

Szczegółowy program Katowice Fashion Week dostępny jest na: www.galeriakatowicka.eu

< powrót do poprzedniej strony