Biuro Prasowe

„Historia Bez Cenzury” – spotkanie z Wojciechem Drewniakiem

Jak opowiadać o historii, by nie zanudzić czytelnika? Co zrobić, aby zaciekawić społeczeństwo wydarzeniami z przeszłości? Już w najbliższy poniedziałek, 8 maja, w Tarasach Zamkowych pojawi się wyjątkowy gość - Wojciech Drewniak, który postara się odpowiedzieć na te pytania w swojej książce „Historia Bez Cenzury”.    

Wojciech Drewniak wydał właśnie drugą część debiutanckiej książki „Historia Bez Cenzury”. Z tej okazji autor spotka się w najbliższy poniedziałek ze swoimi czytelnikami na placu eventowym w Tarasach Zamkowych. Prezentowana pozycja to rodzaj popularnonaukowej powieści, przeznaczonej zarówno dla młodych czytelników, jak i tych nieco starszych. Pisarz przedstawia w niej dziesięć obszernych biogramów władców Polski, ukazuje znane nam z lekcji historii fakty. Opisuje najważniejsze dokonania w dziedzinie polityki wewnętrznej i zagranicznej swoich bohaterów, pisze o sojuszach, wojnach i gospodarce. Wszystko to w interesujący sposób uzupełnia informacjami o życiu prywatnym, małżeństwach, przygodach miłosnych i obyczajach wówczas panujących. Poza encyklopedycznymi wiadomościami, czytelnik dowiaduje się z „Historii Bez Cenzury” wielu nieznanych dotąd ciekawostek historycznych.

Książkę „Historia Bez Cenzury” wyróżnia poczucie humoru, prosty język i interesujący styl opowiadania. Autor posługuje się bowiem językiem, którego używa współczesna młodzież.  Wojciech Drewniak spotka się ze swoimi czytelnikami w poniedziałek, 8 maja, o godz. 18.00 na placu eventowym w Tarasach Zamkowych. Książkę „Historia Bez Cenzury” będzie można nabyć w salonie Empik na parterze centrum handlowego.

< powrót do poprzedniej strony