Biuro Prasowe

Galeria Bronowice zaprasza na weekendowe atrakcje!

Najbliższy weekend w Galerii Bronowice upłynie pod znakiem kreatywnej zabawy. W sobotę dzieci i dorośli nauczą się, jak malować ikony. W niedzielę natomiast, w ramach „Podróży z Teatrzykiem”, najmłodsi przeniosą się na… Madagaskar!

W sobotnie popołudnie Akademia w Bronowicach zamieni się w profesjonalną pracownię malowania ikon. Podczas dwugodzinnych warsztatów z Akademią Sztuk Pięknych, uczestnicy zapoznają się z techniką wykonywania tych specyficznych dzieł sztuki. Zaplanowano malowanie różnych przedstawień na przygotowanym wcześniej podłożu. Organizatorzy przewidują również złocenie wybranych partii prawdziwym złotem płatkowym oraz szlagmetalem. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty pt. „Ikona” odbędą się 25 marca w godz. 16:00 - 18:00 w Akademii w Bronowicach na 1 piętrze Galerii.

Równie atrakcyjnie zapowiada się kolejny dzień!

W niedzielę, w ramach „Podróży z Teatrzykiem”, najmłodsi wybiorą się… na Madagaskar, gdzie czekać będą na nich warsztaty tematyczne. W programie m.in.: multimedialne gry edukacyjne na ekranie LCD, quiz wiedzy o Madagaskarze, robienie malgajskich grzechotek, warsztaty tańca afrykańskiego, malowanie buziek, a także robienie zwierzątek z balonów.

Dzieci obejrzą również przedstawienie teatralne pt. „Pinokio”. To znana i lubiana bajka o drewnianym pajacyku, który zostaje wystrugany przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Zaczyna on odczuwać ludzkie emocje, staje także przed wieloma trudnymi wyborami. Za dobre otrzymuje nagrodę, a za złe ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy.  W spektaklu będzie można usłyszeć autorskie utwory zaśpiewane na żywo oraz zmieniającą się, unikalną scenografię.

Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 26 marca, dwukrotnie – o godz. 14.00 oraz 18.00 w strefie relaksu na parterze Galerii. Potrwa około 60 min.

 

< powrót do poprzedniej strony