Biuro Prasowe

Fortepianator, czyli muzyczne popołudnie w Galerii Katowickiej!

Już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, Galeria Katowicka zaprasza na wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Fortepianator. W godz. 13.30 – 19.00 przestrzeń antresoli w centrum handlowym wypełnią dźwięki wydobyte z wielu instrumentów. Na odwiedzających czekać będą dwa wiosenne koncerty. Nie zabraknie też zabaw muzycznych i zajęć warsztatowych.

Sobotnie popołudnie upłynie w Galerii Katowickiej pod znakiem oryginalnych muzycznych brzmień. Wszystko za sprawą niecodziennego wydarzenia Fortepianator, organizowanego we współpracy ze Szkołą Artystyczną Muzykalne Siemianowice. W ramach projektu odbędą się zajęcia umuzykalniające dla dzieci „Wiosnolotem po pięciolinii”, a także warsztaty obejmujące naukę gry na instrumentach: „Kameralnie przy klawiaturze” i „Gitara od A do Z”. Nie zabraknie stoiska informacyjnego, przy którym rodzice dowiedzą się wszystkiego na temat zajęć muzycznych dla najmłodszych. Eksperci opowiedzą również, jak można przygotować dziecko do egzaminu wstępnego. Zainteresowani nauką gry na instrumencie, na podstawie przeprowadzonego testu dowiedzą się, czy mają odpowiednie predyspozycje do rozwijania swojej pasji.

Projekt Fortepianator uświetnią dwa wiosenne koncerty przygotowane przez uczniów Szkoły Artystycznej Muzykalne Siemianowice działającej pod patronatem Śląskiego Towarzystwa Muzycznego. Galeria Katowicka postanowiła wesprzeć lokalne talenty i ufundowała profesjonalne pianino,  na którym uzdolniona muzycznie młodzież przez długie lata będzie rozwijać swoje muzyczne pasje  oraz szlifować nabyte umiejętności.

- Chcemy pomóc utalentowanym młodym ludziom ćwiczyć na najlepszym sprzęcie, tak, aby ich kariery muzyczne nabierały jakości już od najmłodszych lat. Stąd nasza decyzja o ufundowaniu pianina dobrej klasy. Przy okazji zapraszam wszystkich do Galerii Katowickiej na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Fortepianator. To nie tylko zabawy muzyczne i zajęcia warsztatowe, ale przede wszystkim niezwykłe koncerty, przygotowane przez uczniów Szkoły Artystycznej Muzykalne Siemianowice oraz młodych laureatów konkursów muzycznych – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

< powrót do poprzedniej strony