Biuro Prasowe

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

W weekendowe popołudnia 29 i 30 lipca, w Tarasach Zamkowych będzie można podziwiać artystów biorących udział w międzynarodowym Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. W nietypowej przestrzeni centrum handlowego pojawi się Silk Sisters, duet dwóch sióstr - akrobatek powietrznych. Zaprezentują one swój najnowszy Aerial Show, wykorzystujący m.in. szarfy i obręcze. W przerwie pomiędzy występami odbędą się warsztaty, będące doskonałą okazją do poznania tajników różnych dziedzin cyrkowych.  

W ostatnim tygodniu lipca, w ramach międzynarodowego Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów, w Lublinie pojawią się artyści z całego świata, reprezentujący nurt nowej sztuki cyrkowej. Również w Tarasach Zamkowych będzie można wziąć udział w wydarzeniach i podziwiać  Aerial Show szesnastoletnich mistrzyń akrobatyki powietrznej - duetu Silk Sisters.

Na placu eventowym na parterze centrum handlowego, siostry bliźniaczki, Anna i Emilia Granat, zaprezentują najnowszy program, obejmujący zapierające dech w piersiach popisy na szarfach i obręczach, taniec oraz scenki komediowe z udziałem publiczności. Widowisko będzie można obejrzeć dwa razy dziennie, pierwsze o godz. 14:00 oraz kolejne o 19:00.

W przerwie pomiędzy występami będzie można wziąć udział w Otwartych Warsztatach Cyrkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć, pod okiem doświadczonych instruktorów, będzie można spróbować swoich sił w żonglerce czy ćwiczeniach z obręczami, poznać typowo cyrkowe rekwizyty: piłeczki, maczugi, obręcze, diabolo czy flowersticki.

Wszystkie atrakcje, towarzyszące wydarzeniom Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów w Tarasach Zamkowych, są bezpłatne.

- Festiwal Carnaval Sztukmistrzów jest kolejnym wydarzeniem kulturalnym w Tarasach Zamkowych, na które serdecznie zapraszamy wszystkich lublinian. Staramy się, aby nasza centrum handlowe było nie tylko miejscem zakupów, ale również interesujących pokazów i warsztatów. Mamy nadzieję, że występy duetu Silk Sisters skradną serca naszych gości. A po spektaklu zapraszamy na naszą plażę na dachu -  mówi Tomasz Gizicki, dyrektor Tarasów Zamkowych.

< powrót do poprzedniej strony