Biuro Prasowe

Było sobie życie - ferie w Tarasach Zamkowych

Na czas trwania tegorocznej szkolnej przerwy Tarasy Zamkowe przygotowały wyjątkową atrakcję. Od 23 stycznia do 5 lutego, na powierzchni aż 80 m2, na parterze obiektu powstanie interaktywne centrum nauki, nawiązujące do kultowej serii „Było sobie życie”. Inicjatywa ta jest częścią projektu „Focus Pobudza Neurony”. Wśród wielu dostępnych tu aktywności znajdą się m. in.: nowoczesne laboratorium, makro modele ludzkiego organizmu, konkursy wiedzy z nagrodami, a także nowoczesne kino sferyczne!

Projekt „Focus Pobudza Neurony” to propozycja na ciekawe spędzenie wolnego czasu w trakcie ferii. Na niezapomnianą podróż w głąb ludzkiego organizmu, wraz z bohaterami serialu „Było sobie życie”, Tarasy Zamkowe zapraszają do ponad 6- metrowego kina sferycznego … w kształcie mózgu! Obraz w takim kinie wyświetlany jest we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły, co daje niesamowity efekt pełnej przestrzeni. Pozwala to osiągnąć efekt 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. W filmowej podróży dzieciom towarzyszyć będzie animator, który poprowadzi pokazy.

Kino to jednak dopiero początek atrakcji. Do dyspozycji odwiedzających oddane zostanie również nowoczesne laboratorium, wyposażone w stanowiska z mikroskopami oraz próbkami ludzkich tkanek. Funkcjonować będzie tu także stanowisko główne z 32 calowym ekranem LCD, na którym wyświetlane będą obrazy z mikroskopu. Animatorzy, krok po kroku, objaśniać będą poszczególne elementy obrazu.

Kolejnym obowiązkowym przystankiem wśród atrakcji parku nauki będą warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowany instruktor przeprowadzi ćwiczenia dobrane specjalnie do wieku i możliwości uczestników.

Przy większości atrakcji w strefie nauki obecni będą opiekunowie, gotowi w każdej chwili objaśnić szczegóły czy odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Za pomocą interaktywnego szkieletu wyjaśnią jego funkcjonowanie, wytłumaczą działanie organów na przykładzie realistycznych fantomów, a nawet - przy użyciu modelu łańcucha DNA - opowiedzą o dziedziczeniu cech wyglądu.

Na koniec podróży po strefie nauki dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę w wielkim quizie znajomości ludzkiego organizmu. Pod opieką animatora wylosują kategorię z wielkiego koła fortuny, a następnie spróbują udzielić odpowiedzi na pytania. Na najlepszych czekają nagrody!

- Cieszymy się, że dzięki temu wydarzeniu dzieci przyjemnie, ale i pożytecznie spędzą czas w naszym Centrum. Misją ogólnopolskiej kampanii „Focus Pobudza Neurony”, której częścią stały się teraz Tarasy Zamkowe, jest przede wszystkim popularyzacja twórczego podejścia do nauki, rozbudzanie ciekawości świata wśród najmłodszych oraz motywowanie ich do samodzielnego odkrywania tajemnic otoczenia. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas atrakcje będą miały wielu odbiorców, którzy z przyjemnością otworzą drzwi do magicznego świata nauki! Wstęp jest oczywiście bezpłatny – mówi Tomasz Gizicki, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

Oferta dla szkół i przedszkoli

Tarasy Zamkowe zapraszają również szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w wydarzeniu. Każda zorganizowana grupa ma możliwość zapisania się na konkretną godzinę (pomiędzy 10:00 a 15:00), a dzieci odbędą niezapomnianą podróż w głąb ludzkiego organizmu pod opieką dedykowanego animatora. Zajęcia zostaną dopasowane specjalnie do wieku uczestników.

< powrót do poprzedniej strony