Biuro Prasowe

Bookcrossing, czyli wielka wymiana książek w Galerii Bronowice

Zapomniane książki piętrzą się na półkach? Wszystkie są już przeczytane i tylko zajmują miejsce na regale? Chcemy wzbogacić swoją domową bibliotekę o nowe pozycje? W dniach 22 – 23 kwietnia, w godz. 11.00 – 20.00, warto podarować książkom nowe życie i wziąć udział w akcji bookcrossingowej, która odbędzie się w Galerii Bronowice!

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Najbliższa okazja do tzw. „uwolnienia książki” i podarowania jej nowego życie będzie już w najbliższy weekend, 22 – 23 kwietnia, w Galerii Bronowice. Mechanizm akcji bookcrossingowej jest bardzo prosty. Wystarczy przynieść do centrum handlowego swoje książki, które od wielu lat zalegają na półkach i wymienić się z innymi pasjonatami czytania. W zamian możemy zabrać tyle samo tytułów, ze specjalnie przygotowanego na tę okazję wspólnego regału. Jeśli mimo wielu interesujących propozycji nie znajdziemy nic dla siebie, możemy wymienić przyniesione książki na kupony rabatowe.

W ramach akcji organizatorzy zaplanowali również interesujący konkurs na Facebooku. Do wygrania będą atrakcyjne tytuły książkowe. Aby wziąć udział w zabawie, należy zapisać się na wydarzenie „Bookcrossing”, zaprosić na nie znajomych i odpowiedzieć na pytanie: „Z jaką postacią literacką się utożsamiasz?”. Jury wybierze 10 laureatów, którzy udzielą najciekawszych odpowiedzi.

  - Z myślą o miłośnikach czytania przygotowaliśmy w naszym centrum handlowym niecodzienne wydarzenie, jakim jest bookcrossing. Akcje o podobnym charakterze zdobywają niepodważalną popularność i zainteresowanie społeczeństwa zarówno w Polsce, jak i na świecie. Z pewnością każdy z nas posiada w swojej domowej bibliotece tytuły, które zostały przez nas przeczytane już wiele razy i tylko niepotrzebnie obrastają kurzem. Warto przynieść je do Galerii Bronowice i wymienić się z innymi pasjonatami. Nasze książki znajdą nowego właściciela, a my wzbogacimy swoją kolekcję o nowe pozycje – mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.  

< powrót do poprzedniej strony